Navigation Menu+

Zastosowanie lnianych worków w segmencie artykułów gospodarstwa domowego

Posted on sty 15, 2023 by in dom |

worek

Lniane worki produkowane są od wieków. Powstają z włókien naturalnego lnu, tego samego, który używany jest do szycia odzieży, serwet, czy też pościeli. Cenione są ze względu na ich unikalne właściwości. Dlaczego warto stosować produkty lniane w gospodarstwie domowym?

Właściwości włókien używanych do produkcji lnianych worków?

Włókna używane do produkcji lnianych worków znane są ze swych właściwości antybakteryjnych i dużej absorpcji wilgoci. To sprawia, że przechowywane w nich przedmioty z jednej strony chronione są przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego, promieni słonecznych, a z drugiej zapewnioną mają ciągłą wymianę powietrza. Jest to niezwykle ważne w przypadku produktów żywnościowych. Dodatkowo warto zaznaczyć, że len nie dopuszcza do rozwoju pleśni, nie przepuszcza promieniowania UV, ma właściwości antystatyczne.

Zastosowanie worków lnianych w gospodarstwie domowym

Jednym z obszarów zastosowań lnianych worków w gospodarstwie domowym jest używanie ich do przechowywania pieczywa i wyrobów mącznych w postaci wypieków, pączków czy drożdżówek, czy też warzyw. Artykuły spożywcze przechowywane w lnianych workach zachowują dłużej świeżość. Schowany weń chleb trzyma dłużej wilgoć, a do tego spójny jest z proekologicznym nurtem coraz śmielej wkraczającym do naszych domów, jako sposób na walkę z wszechobecnym plastikiem.

Oferta worków lnianych zróżnicowana jest pod względem kosztowym

Worki lniane na pieczywo idealnie komponują się z chlebakami, koszyczkami wiklinowymi czy skrzynkami na jarzyny, owoce, jak i grzyby. Występują w wielu rozmiarach, grubościach, można wykonywać na nich trwałe nadruki. Dzięki personalizacji można użyć ich do przechowywania sypkich produktów typu kasze i mąki bez ryzyka ich zawilgotnienia. Dodatkowo idealnie zastąpić mogą plastikowe pudełka na żywność, a w przypadku garderoby po umieszczeniu w nich mieszanki ziół wspaniale sprawdzą się jako odświeżacze powietrza, czy sprytne woreczki na biżuterię.