Navigation Menu+

Jakie są najpopularniejsze lalki?

Posted on sty 12, 2023 by in informacje |

lalki - zabawki

Rodzice chcą, aby zabawki służyły nie tylko do rozrywki, lecz również, aby dziewczynki wynosiły coś więcej z tej zabawy. Takimi zabawkami dedykowanym głównie dla dziewczynek są lalki. Warto w tym, miejscu dodać, że lalkami bawią się również kilkuletni chłopcy. Choć często budzi to śmiech czy ogólne zdziwienie. Dorośli nie wiedzą jak wiele atutów ma zabawa lalkami nie tylko dla dziewczynek, ale również dla chłopców.

Najważniejsze korzyści z zabawy lalkami

Najnowsze badania naukowe potwierdziły, że zabawa lalkami wspiera rozwój społeczny i rozwija empatię u dziecka. Dzieci, które często bawią się lalkami częściej myślą o innych i lepiej potrafią z nimi współpracować. Empatia jest bardzo ważną społeczną cechą, dzięki niej można nawiązać długotrwałe relacje. Podobnie jest z opiekuńczością, którą dziecko może rozwijać poprzez opiekę nad lalkami, dzięki temu mały człowiek uczy się bycia opiekuńczym i empatycznym.

Zabawa lalkami wspiera również rozwój mowy. Dziecko w trakcie zabawy „opowiada” swoim „przyjaciółkom” różne historie. Gdy do zabawy dołączają rodzice, to dzieci używają bardziej rozbudowanych wypowiedzi i stosują w nich trudniejsze słownictwo.

Lalki bardzo często są terapeutami – dziecko za pomocą odgrywanych scenek „opowiada” co się wydarzyło lub z czym ma problem. Bardzo często maluszek przez scenki „pokazuje” jak traktowane jest przez innych. Dzięki temu można w łatwy sposób zobaczyć, z jakimi problemami zmaga się pociecha.

Najpopularniejsze rodzaje lalek

Szmaciane lalki nie tracą na popularności nawet wśród najmłodszego pokolenia. Są miękkie, nie mają plastikowych elementów. Mają wesołe kolory, dzięki temu maluszki bardzo chętnie się nimi bawią.

Każda mała dziewczynka marzy o lalce typu bobas. Dzięki niej może świetnie pobawić się w dom i poczuć się jak ”prawdziwa mama”. Zabawa taką lalką najczęściej odzwierciedla czynności dnia codziennego, czyli mycie, przebieranie i karmienie maluszków. Takie lalki są często wożone w wózkach, a dziecko uczy się większej empatii w stosunku do innych.