Navigation Menu+

Jakie wybrać łóżeczko dla dziecka? Poradnik dla przyszłych rodziców!

Posted on kw. 4, 2023 by in dom, dzieci |

Nie ma nic dziwnego w tym, że rodzice mają wielką zagwostkę wybierając odpowiednie łóżeczko dla dziecka, ponieważ pierwsze miesiące życia dziecka spędzi on właśnie na spaniu i jedzeniu. Wybór łóżeczka, w którym nasze dziecko będzie czuło się komfortowo i bezpiecznie przez co najmniej kilka, jak nie kilkanaście miesięcy życia, wymaga odpowiedniego podejścia ze strony rodziców, którzy odpowiadają za zakup mebli dla malucha. Na co więc zwrócić uwagę wybierając Klupś łóżeczko dla naszego dziecka? 

Przede wszystkim – bezpieczeństwo!

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku to co dla niego najlepsze, ale najważniejsze w tym wszystkim jest bezpieczeństwo malucha. Kupując Klupś łóżeczko musimy zwrócić uwagę nie tylko na jego stronę estetyczną, ale przede wszystkim na to czy będzie ono bezpiecznym miejscem dla dziecka. Najlepszą opcją wydaje się klasyczne, drewniane łóżeczko ze szczebelkami, ponieważ łóżeczka turystyczne zazwyczaj nie sprawdzają się na dłuższą metę. Łóżeczko dla dziecka wykonane z drewna musi być jednak odpowiednio zabezpieczone tj. żadnych drzazg, wystających elementów i co najważniejsze bez ostrych śrub na wierzchu. 

Zanim niemowlę pojawi się w swoim nowym łóżku, warto upewnić się, że wszystkie elementy są odpowiednio przymocowane, zwłaszcza te, które odpowiadają za regulację wysokości materaca. 

Odpowiednie dla niemowlaka, ale i dla rocznego dziecka

Dzieci rosną jak na drożdżach, a najlepiej widzą to rodzice, którzy nie nadążają kupować ubrań w większych rozmiarach. Razem z ich wzrostem i wagą, rozwija się również ich mózg oraz zdolność do wykonywania nowych rzeczy, które nie zawsze są bezpieczne. Warto więc zadbać o Klupś łóżeczko, które pozwoli bezpiecznie ułożyć do snu zarówno niemowlę, jak i kilkumiesięczne dziecko. Jeśli nie chcesz co kilka miesięcy zmieniać wyposażenia w pokoju dziecięcym, od razu zainwestuj w model łóżeczka z możliwością regulacji wysokości materaca oraz wyjmowanymi szczeblami.