Navigation Menu+

Oryginalne imiona dla dziewczynek — kilka faktów

Posted on kw. 22, 2022 by in styl życia |

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Tak naprawdę jest to jedna z ważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć przyszli rodzice. Imię po babci, a może na część ukochanej piosenkarki lub aktorki? A może warto nazwać dziecko imieniem, które wyróżni je wśród rówieśników? Jak widać — decyzja nie należy do najłatwiejszych. Mając to na uwadze, w dzisiejszym wpisie, chcemy opowiedzieć o kilku faktach, które warto wziąć pod uwagę wybierając imiona dla dziewczynek.

Imiona dla dziewczynek — co warto wiedzieć?

Przyszli rodzice, którzy mają powitać na świecie dziecko doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jednym z aspektów ludzkiego życia i tego, jak będą nas postrzegać inne osoby, jest nasze imię. Nic zatem dziwnego, że dla wielu rodziców wybór imienia budzi niemałe emocje. Nic w tym dziwnego, ponieważ imię teoretycznie dostaje się na całe życie. Dlatego też jego brzmienie nie powinno budzić skrajnych emocji i intrygować. 

Wybierając imiona dla dziewczynek warto pamiętać o tym, że jest to decyzja, której nie powinno zostawiać się na ostatnią chwilę. Dobrze jest tę kwestię rozstrzygnąć już w początkowym etapie ciąży, kiedy np. wybieramy wózek lub łóżeczko dla dziecka.

Czym kierować się wybierając imię dla dziewczynki?

Aby wybrać odpowiednie imię dla dziewczynki, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, które ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji. Niektórzy rodzice kierują się wyłącznie swoimi upodobaniami, co oznacza, że nadają córce imię, które dobrze im się kojarzy. Niekiedy imię dla dziewczynki nadawane jest ze względu na rodzinną tradycję. Mowa tutaj np. o tym, że nowy członek rodziny zyskuje imię po babci albo po dziadku. Wielu rodziców śledzi także modę i nadaje imiona, które w danym momencie są najbardziej popularne. Oznacza to, że w danym momencie w jednej klasie jest kilka Zoś, Mai, czy Zuź.

Wybierając imię dla dziewczynki, warto pamiętać o tym, że bez względu na to, jakie kryteria zostaną wzięte pod uwagę, imię powinno oddawać cechy charakteru dziecka. Jeżeli rodzice pochodzą z różnych krajów, imię powinno być łatwe do wypowiedzenia w obu językach. 

Jak widać powyżej — wybór imienia dla dziewczynki nie jest prostą sprawą. Dobrze jest zatem przemyśleć ostateczną decyzję.