Navigation Menu+

Najlepsza poradnia audiologiczna dla dzieci – sprawdź i przekonaj się sam już dziś!

Posted on paź 26, 2022 by in zdrowie |

Audiolog dziecięcy – postaw na sprawdzonych specjalistów w najlepszym miejscu!  

Każda profesjonalna poradnia audiologiczna prowadzi badania i konsultacje audiologiczne z zakresu: audiometria mowy, audiometria tonalna, badanie słuchu, audiometria w wolnym polu słuchowym, badanie metodą pomiaru otoemisji akustycznych, audiometria impedancyjna – tympanometria, badanie potencjałów słuchowych wywołanych (ABR, BERA) oraz badania przesiewowe. Wszystkie z tych badań przeprowadzane są w sposób profesjonalny i z ogromną starannością. Dobry audiolog dziecięcy powinien cechować się wyrozumiałością, cierpliwością i wysoką kulturą osobistą, a to wszystko znajdziesz wyłącznie w profesjonalnych ośrodkach medycznych!  

Poradnia audiologiczna dla dzieci – profesjonalne konsultacje foniatryczne  

Konsultacje foniatryczne mają na celu postawienie odpowiedniej diagnozy, a następnie wprowadzenie leczenia, która zapobiegnie chorobom krtani, a także różnym rodzajom zaburzeń dotyczących emisji głosu u dzieci i dorosłych. Poradnia audiologiczna dla dzieci zatrudniająca najlepszych specjalistów doskonale wie, że istnieją typowe dolegliwości skłaniające do wizyty u lekarza foniatry, są to: osłabienie głosu, kaszel, utrzymująca się chrypka, podejrzenie zmian w krtani oraz duszność. Jeżeli którykolwiek z tych objawów pojawi się u Twojego dziecka, to nie ma na co czekać, tylko umówić się na wizytę ze specjalistą.  

Czym jest audiologia i jakie badania wykonuje się podczas wizyty?  

Audiologia to dziedzina w medycynie, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem zaburzeń słuchu. Najczęściej do lekarza specjalizującego się w tej dziedzinie kieruje laryngolog, który podczas stawiania diagnozy wykluczył infekcję ucha, a także inne zaburzenia powodujące problemy ze słuchem. Jeżeli Twoje dziecko skarży się na uczucie zatkanych uszu, szumienie w nich oraz na pogorszenie słuchu, warto rozważyć wizytę u lekarza audiologa.