Navigation Menu+

Laptopy ASUS Vivobook – najlepszy wybór dla ucznia

Posted on lis 10, 2022 by in informacje |

W dzisiejszych czasach, uczniowie szkół, coraz częściej także i podstawowych, sięgają po nowoczesne rozwiązanie, jakim jest laptop. Noszony w torbie, zajmuje on bowiem znacznie mniej miejsca, niż książki i zeszyty, nie mówiąc o znacznie lżejszej wadze. Co więcej, laptopy do szkoły stanowią również znakomity sposób na połączenie wiedzy głównej, obejmującej zagadnienia z konkretnej lekcji, z dodatkową wiedzą praktyczną, związaną z nauką obsługi komputera. Dotyczy to w szczególności nauki szybkiego pisania, tak bardzo istotnego w wielu ścieżkach zawodowych. Tym bardziej nie dziwi więc fakt, że z każdym kolejnym rokiem, coraz więcej rodziców decyduje się na zakup szkolnego laptopa dla swojej pociechy. Do najchętniej wybieranych modeli należą tu w szczególności komputery przenośne z serii Vivobook, opracowane przez uznaną markę ASUS. Oto, dlaczego naprawdę warto sięgnąć po takie nowoczesne rozwiązanie.

 

Kompaktowa forma

 

Wybierając laptopy do szkoły, rodzice zwracają najczęściej uwagę właśnie na gabaryty dostępnych urządzeń. Ważne jest bowiem, aby urządzenie mogło zmieścić się w torbie, nie stanowiąc jednocześnie zbyt dużego obciążenia dla korzystającego z niego dziecka. Szczególnym uznaniem cieszą się tu laptopy Vivobook Go 15, ważące zaledwie 1,6 kg. Grubość obudowy po zamknięciu ekranu wynosi tu z kolei tylko 1,81 cm. A ponieważ młodzi ludzie przykładają ogromną wagę także i do samej estetyki, laptopy te oferują nam możliwość wyboru jednego z trzech stylowych wariantów kolorystycznych. Oprócz standardowej bieli, znajdziemy tu też odcień błękitu, a także szykowne złoto.

 

Pełna funkcjonalność

 

Laptopy do szkoły powinny być również funkcjonalne na tyle, aby umożliwić uczniowi sprawne przygotowywanie notatek i prezentacji, a także wykonywanie obliczeń. Z tego też powodu, laptop Vivobook Go 15 został wyposażony w dysk SSD o pojemności 512 GB, czterordzeniowy procesor Intel oraz 8GB pamięci RAM. Niewątpliwym atutem jest tu też niezwykle wydajna bateria, umożliwiająca pracę nawet przez 8 godzin, czyli praktycznie cały dzień lekcyjny. Nie ma tu więc konieczności noszenia ze sobą ciężkiej ładowarki. Możliwość ułożenia wyświetlacza pod kątem 180 stopni ułatwia z kolei pracę w grupie. Warto więc przyjrzeć się laptopom ASUS i przekonać się, ile korzyści niesie ze sobą zakup nowoczesnego urządzenia do nauki!