Navigation Menu+

Robisz tort? Zadbaj o odpowiednie dekoracje tortów oraz akcesoria takie jak tortownica i rękaw cukierniczy

Posted on wrz. 17, 2020 by in styl życia | 0 comments

Piękny tort potrafi zachwycić każdego, nie tylko miłośników smakołyków. Wielu z nas niejednokrotnie próbuje zrobić samemu różnego rodzaje ciast lub tortów. Jednak żeby wszystko wyszło doskonale, ważny jest nie tylko pomysł jak ma wyglądać tort. Powinniśmy zadbać także o elementy takie jak tortownica, rękaw cukierniczy czy dekoracje tortów.

Po pierwsze tortownica

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że do upieczenia tortu w pierwszej kolejności będzie potrzebna tortownica. Pamiętajmy o tym, że do wyboru mamy tortownice o różnych wymiarach i kształtach, w zależności od naszych potrzeb. I tak np. może być tortownica okrągła, prostokątna, kwadratowa czy nawet tortownica w kształcie serca lub gwiazdy. To, którą wybierzemy, jest już zależne jedynie od naszej wyobraźni oraz zdolności kulinarnych. Jeśli chcemy przygotować klasyczny tort, idealnie sprawdzi się blaszana tortownica okrągła. Jednak do wyboru są również tortownice wykonane z innych materiałów.

Rękaw cukierniczy i dekoracje tortów, czyli jak zadbać o… „wisienki” na torcie

Tak jak tortownica jest niezbędna, żeby zacząć prace nad tortem, tak do ich zakończenia przydatny będzie rękaw cukierniczy, dzięki któremu zadbamy o odpowiednie dekoracje tortów. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie dekoracje są prawdziwymi „wisienkami” na torcie. Dobrze wykonane dekoracje tortów zachwycą każdą osobę, a rękaw cukierniczy znacząco ułatwi nam pracę nad ozdobami.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *