Navigation Menu+

Najlepsze książki dla dzieci – rodzic przed wyborem

Posted on Mar 10, 2017 by in dzieci, edukacja, pasje, rodzina | 0 comments

Jak wiadomo, książki powinno dobierać się dla dziecka zgodnie z jego wiekiem. W związku z tym, rodzice powinni zapoznać się z różnymi pozycjami, dzięki którym ich dziecko będzie mogło nie tylko chłonąć wiedzę, ale również rozwijać się i relaksować. Jakie zatem są najlepsze książki dla dzieci? Poniżej zostanie przedstawione zestawienie propozycji, które pozwoli rodzicom wybrać dla dzieci, to co najlepsze.

Każdy dorosły powinien przypomnieć sobie, jak jego rodzice czytali mu bajki na dobranoc. Był to bezcenny czas, dzięki któremu między dzieckiem a rodzicem budowała się niewidzialna więź. Obecnie coraz rzadziej rodzice czytają swoim pociechom. Niestety jest to spowodowane rozwojem technologicznym, dzięki któremu dziecko może obejrzeć bajkę lub jej wysłuchać. Jest to bardzo wygodne dla rodziców, którzy skupiają się na pracy i karierze, jednak czy dobre? Warto się nad tym zastanowić.

Jeżeli dojdziemy do wniosku, że możemy naszemu dziecku poświęcić kilka minut w ciągu dnia, aby przeczytać mu bajkę, zauważymy, że już kilkumiesięczna pociecha będzie skupiała się na obrazkach, które pojawiają się w książkach. Z racji tego, że takie dziecko interesuje wszystko i wszystkiego chciałoby spróbować, warto w tym okresie rozwoju postawić na książeczki z grubej tektury lub takie wykonane z materiału. Dzięki nim dziecko nie tylko pozna otaczający go świat, ale również przez chwilę zajmie się sobą.

Kiedy dziecko jest nieco starsze, nie wystarcza mu już mała tekturowa książeczka, którą może pogryźć. Dla takiego małego człowieka ważna będzie także historia, która zawarta jest w tomie. Dlatego też idąc do księgarni, nie możemy wziąć pierwszej lepszej książki z półki. Najlepiej, kiedy weźmiemy ze sobą malucha, sprawdzimy, które książki go najbardziej interesują, na jakie obrazki zwraca największą uwagę. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wybierzemy najlepszą pozycję dla naszego dziecka. Bo najważniejsze, aby książka podobała się zainteresowanemu, nie rodzicowi. My, jako osoby doświadczone, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez malucha książka posiada odpowiednią treść. Najgorsze bowiem, co może się zdarzyć, to np. płytkie streszczenie „Dziewczynki z zapałkami”, które pozbawione jest przepięknych opisów.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *