Navigation Menu+

Zastanawiasz się nad wyborem przedszkola? Postaw na prywatną placówkę

Posted on Mar 12, 2019 by in dzieci, edukacja | 0 comments

Wybór przedszkola to bardzo ważna kwestia – w końcu podejmujesz decyzję odnośnie miejsca, w którym Twoje dziecko spędzi nawet kilka lat. Nie należy pozostawiać tego wyboru przypadkowi: zanim dokonasz ostatecznego wyboru, zapoznaj się z ofertą różnych placówek znajdujących się w okolicy. Poznań posiada wiele placówek dla dzieci w wieku przedszkolnym, jednak będą różniły się one między sobą pod wieloma względami.

Przedszkole prywatne – dlaczego warto?

Przede wszystkim wybierając przedszkole prywatne masz możliwość zdecydowania się na bogatszą ofertę edukacyjną. Bardzo często taka placówka umożliwia rozwój talentów dziecka: począwszy od sportowych, po wokalne czy artystyczne. Dzieci odkrywają swoje pasje oraz rozwijają kreatywne myślenie. Przykładem takiej placówki jest niepubliczne przedszkole w Poznaniu, w którym dzieci znajdą dużą różnorodność zajęć w ramach oferty edukacyjnej. Zwróć też uwagę na wyposażenie wnętrz oraz stan pomocy dydaktycznych i zabawek. Bardzo często publiczne przedszkola nie mogą sobie pozwolić na najnowocześniejsze zabawki edukacyjne. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko w czasie zabawy dodatkowo poznawało otaczający je świat, wybierz placówkę z nowoczesnym wyposażeniem sal. Zwróć również uwagę na bezpieczeństwo: czy dziecko może bez problemu sięgnąć do furtki i otworzyć ją? Czy okna są odpowiednio zabezpieczone? Czy na placu zabaw nie ma niebezpiecznych zardzewiałych elementów? Zapewnij swojemu dziecku przebywanie w odpowiednio przystosowanym do jego potrzeb miejscu.

Postaw na atmosferę

Jeśli chodzi o przedszkole prywatne, w takim miejscu grupy z reguły są mniej liczne, więc każdy maluch może liczyć na uwagę ze strony wychowawcy. Poznań ma do wyboru kilka placówek na naprawdę wysokim poziomie; wybierając niepubliczne przedszkole w Poznaniu zapewnisz swojemu dziecku rozwój w kameralnej grupie i możliwość tworzenia silniejszych więzi. Mniejsze grupy to także zaleta podczas zajęć dodatkowych, takich jak basen, rytmika czy nauka języków.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *