Navigation Menu+

Wyprawka dla dziecka – na co zwrócić szczególną uwagę?

Posted on czerwiec 29, 2020 by in dzieci | 0 comments

Spodziewając się pierwszego dziecka bardzo często towarzyszy nam uczucie strachu i niepewności. Nie ma w tym nic dziwnego. Każda nowa sytuacja powoduje w nas uczucie niepokoju. Na przyjście maleństwa należy się dobrze przygotować. Jednym z etapów jest oczywiście skompletowanie wyprawki. Poniższy artykuł pomoże nam zrozumieć co jest nam w szczególności niezbędne.

Co będzie nam potrzebne przez pierwsze tygodnie życia

Skompletowanie wyprawki dla dziecka jest dużo prostsze, jeżeli znamy jego płeć. Dzięki temu jeszcze przed porodem mamy możliwość dopasowania kolorystyki i wzorów na ubrankach dla naszego dziecka. Osobom, które nie decydują się na poznanie płci przed porodem pozostaje jedynie zakup ciuszków w jednolitych kolorach. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się białe, szare oraz écru. Przed wybraniem się na zakupy warto jednak sporządzić listę. Wyprawka dla noworodka powinna zawierać: śpioszki, body, pajacyki, skarpetki, cienkie bawełniane czapeczki, koszulki bez ramiączek, kaftaniki z długim rękawkiem, grubszą czapkę i kombinezon na wyjście ze szpitala. Na pierwsze tygodnia życia będziemy po takich zakupach bardzo dobrze zaopatrzeni. Warto jednak wcześniej zastanowić się również nad kupnem odpowiedniej ilości artykułów niezbędnych do pielęgnacji dziecka.

Jak zadbać o pielęgnacje niemowlęcia.

Pierwsze tygodnie życia dziecka są ogromnie ważne. Warto więc wcześniej przygotować się na przyjście dnia, gdy we dwoje przekroczycie próg domu. Pielęgnacja noworodka powinna opierać się na sprawdzonych produktach. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości kremy dla dzieci, pampersy, pieluszki, patyczki do uszu, szampon, olejek czy aspirator do nosa. Dziecko w pierwszych tygodniach życia potrzebuje być bardzo często przewijane, zadbajmy więc o jego komfort i zakupmy również podkłady do przewijania oraz nawilżające chusteczki. Będąc tak przygotowanym nie musimy się martwić ani stresować. Od dnia narodzin będziemy najszczęśliwszymi rodzicami na świecie.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *