Navigation Menu+

Kiedy udać się z dzieckiem do ortopedy dziecięcego?

Posted on Cze 23, 2017 by in dzieci, porady, problemy, zdrowie | 0 comments

Nie tylko dorośli mają problemy z kręgosłupem lub układem kostno-stawowym. Tego rodzaju schorzenia dotykają również dzieci, nawet tych najmłodszych.

Kiedy udać się z dzieckiem do ortopedy dziecięcego?

Nie zwlekajmy z wizytą u ortopedy dziecięcego, jeśli zauważymy niepokojące objawy u naszego maluszka. Ortopeda dziecięcy zajmie się postawieniem prawidłowej diagnozy i szczegółowo zaplanuje proces leczenia, by jak najszybciej przywrócić maluchowi pełną sprawność i umożliwić mu prawidłowy rozwój.

Czym zajmuje się ortopeda dziecięcy?

Do zadań ortopedy dziecięcego należy diagnoza oraz leczenie chorób narządu ruchu. Choroby te dotyczą bardzo często wrodzonych wad kończyny dolnej i górnej. Do najpowszechniejszych schorzeń, z jakimi ma do czynienia ortopeda dziecięcy, należą dysplazja stawów biodrowych, skrzywienie kręgosłupa i koślawe kolano. Zadaniem ortopedy jest wyleczenie choroby narządu ruchu oraz zapobieganie nawrotom dolegliwości, by umożliwić maluchowi bezpieczny i prawidłowy rozwój.

Czym różni się ortopeda dziecięcy od zwykłego ortopedy?

Ortopeda dla dorosłych nie ma odpowiedniego przygotowania do leczenia dzieci. Oczywiście jest on kompetentnym lekarzem, lecz specjalistą od schorzeń dziecięcych jest właśnie ortopeda dziecięcy, który ma większą wiedzę z tej dziedziny i skupia się wyłącznie na leczeniu schorzeń u dzieci. Co więcej, ortopeda dziecięcy wyróżnia się przyjaznym podejściem do dzieci, dzięki czemu maluchy nie boją się wizyt i całe leczenie jest dla nich komfortowe. Szczególnie bardzo małe dzieci powinny zostać obejrzane przez ortopedę dziecięcego, jeśli podejrzewamy, że ich układ kostno-stawowy nie rozwija się prawidłowo. Małe dzieci powinniśmy zabrać na badania do ortopedy, który przeprowadzi pierwsze USG bioderek, zwróci uwagę na wszelkie niedoskonałości i w razie konieczności zaplanuje leczenie. Ortopeda dziecięcy zadba również o profilaktykę wad postawy, instruując rodziców, jak wykształcać prawidłowe nawyki związane z postawą u dzieci.

Gdzie znaleźć dobrego ortopedę dziecięcego?

Warszawa jest miejscem, w którym znajduje się ortopedia dziecięca Rehasport Clinic. Pracujący tam ortopedzi współpracują ze specjalistami innych dziedzin, dzięki czemu leczenie przebiega szybciej i nadzorowane jest przez wielu lekarzy. Leczenie w Rehasport Clinic odbywa się prywatnie, dzięki czemu nie musisz czekać w niekończącej się kolejce i masz gwarancję, że twoim dzieckiem zajmie się wykwalifikowany ortopeda. Warszawa jest tylko jednym z miejsc, w którym przyjmują specjaliści Rehasport. Oddziały kliniki znajdują się również w Gdańsku, Poznaniu i Koninie.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *