Navigation Menu+

Smart zabawki dla dzieciaków przyszłości

Posted on Kwi 1, 2017 by in dzieci, styl życia | 0 comments

Dzisiaj niemal każdy z nas jest gadzieciarzem, a technologia wciąż pcha możliwości do przodu i nie powinniśmy zostawiać naszych dzieci w zeszłej epoce. Smarfony w szkole podstawowej to już norma, dlaczego więc najmłodsi mieliby się bawić drewnianymi klockami? To już nie wystarczy, stąd też wziął się pomysł na „Smart toys” czyli zabawki dla dzieciaków przyszłości.

Smart zabawki to interaktywne zabawki edukacyjne. Obecnie ich rynek stale się rozwija i możemy znaleźć ich coraz więcej. Oferują wiele funkcji do jakich są przyzwyczajone w dzisiejszym świecie. Zabawki te nie powinny odbiegać od możliwości współczesnych tabletów i smarfonów bo dzieci mogłoby takimi produktami się najzwyczajniej znudzić. Nie oznacza to jednak godzin patrzenia w ekran telefonu od najmłodszych lat. W odróżnieniu od aplikacji dostępnych na urządzeniach mobilnych, Smart zabawki przypominają te tradycyjne, ale korzystają z zaawansowanych technologii które ułatwiają życie i wspierają rozwój, zapewniając jednocześnie rozrywkę.

Takie zabawki mogą zrewolucjonizować zabawy dzieci, a rodziców odciążą od ciągłych próśb o nowy telefon. Przykładem takiej zabawki może być Moff, bransoletka na rękę, która zamienia codzienne przedmioty w zabawki za pomocą sygnału dźwiękowego wydawanego na podstawie ruchu. Bransoletka łączy się bezprzewodowo ze smarfonem i dzięki odpowiedniej aplikacji, będzie wydawać dźwięki w zależności od tego co robi dziecko. Jeśli chwyci miotłę i zacznie na niej „grać” to bransoletka zacznie wydawać dźwięki gry, a gdy złapie łyżkę w kuchni
i zechce zmienić to co nie lubi w coś dobrego usłyszy magiczny dźwięk magicznej różdżki. Dźwięki możemy ustawiać w naszym smarfonie dzięki czemu dziecko zawsze będzie miało dostęp do nowych „zabawek”. Bateria takiej smart bransoletki wystarcza na 30 godzin pracy.

A co z dziećmi w szkole? Propozycją niech będzie „Smarty”. Jest to osobisty asystent dziecka, który przypomina robota. Potrafi zorganizować dzień, odpowiada na pytania, przypomina o lekcjach a nawet włącza audiobooki i edukacyjne piosenki.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *