Navigation Menu+

Rehabilitacja noworodków – co warto o niej wiedzieć?

Posted on Wrz 5, 2017 by in dzieci, zdrowie | 0 comments

Rehabilitacja noworodków – w trosce o prawidłowy rozwój Twojego dziecka

Dziecko już od pierwszych chwil swego życia wymaga szczególnej opieki i troski. Prawidłowy rozwój malucha pozwoli mu na osiągnięcie pełnej samodzielności i zdrowia. Dlatego, jeśli istnieją obawy, iż rozwój dziecka jest w jakiś sposób zaburzony, konieczna jest konsultacja u specjalisty. Lekarz dokona analizy reakcji dziecka na bodźce oraz obserwacji jego zachowania. Jeśli, znajdzie coś niepokojącego, pomocna może okazać się rehabilitacja.

Pomoc w drodze do właściwego rozwoju – rodzicielska powinność

Rehabilitacja często kojarzy się z bólem lub jakąś niepełnosprawnością. W przypadku niemowląt, rehabilitacja może oznaczać drogę do pełni zdrowia. Wcale nie musi być to droga okupiona bólem. Ponadto, dużo wad postawy czy napięcia mięśniowego, które zostały wcześnie wykryte udaje się eliminować. Pamiętajmy, że zaniedbanie z dzieciństwa, pozostaje w dorosłym życiu. Dlatego, rehabilitacja dzieci może mieć tu znaczenie fundamentalne.

Szczęśliwe dzieciństwo – zdrowe dzieciństwo

Zdrowie dziecka jest najwyższą wartością dla jego rodzica. Jeżeli, więc można należy wspomagać dziecko w dorastaniu w zdrowiu. Opieka medyczna od pierwszych chwil życia pozwoli szybko wyłonić nieprawidłowości w rozwoju i im zapobiegać. Rehabilitacja noworodków, niemowląt i dzieci potrafi wiele zdziałać.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *