Navigation Menu+

Propozycje kreatywnych zabawek dla najmłodszych

Posted on Lut 25, 2017 by in dzieci, edukacja | 0 comments

Kiedy zastanawiamy się nad kupnem zabawki dla naszej pociechy bierzemy pod uwagę wiele aspektów. Czy jest bezpieczna, z jakiego materiału została wyprodukowana, czy ma wartość edukacyjną? To bardzo ważne cechy, które dobrze jest wziąć pod uwagę. Warto również zainteresować się zabawkami kreatywnymi, które oprócz tego, że spełniają swoją podstawową funkcję – bawią, potrafią również wpłynąć na rozwój dziecka, uczyć go nowych rzeczy, pobudzać jego wyobraźnię i kreatywność. Przed zakupem zastanówmy się, czy aby na pewno jest to dobry wybór dla naszego dziecka. Nie każda świecąca, modna zabawka spodoba się naszemu maluchowi. Tutaj pojawia się trudne pytanie, co wybrać?

mrbobas.pl/zabawki/zabawki-do-ciagniecia-drewniane.html

Zabawki kreatywne to takie, które pozwalają dziecku na wykorzystanie ich na kilka sposobów, uczą myślenia abstrakcyjnego i doskonale potrafią rozwinąć wyobraźnię malucha dając mu szereg możliwości zabawy. Doskonałym przykładem są klocki, z których możemy zbudować wiele konstrukcji i tylko od dziecka zależy, jakie one będą. Ten sam zestaw klocków, może być złożony na różne sposoby. Po pierwsze sprawia to, że dziecko zaczyna same tworzyć, po drugie taka zabawka posłuży mu przez długi okres, a nie znudzi się po kilku dniach.

Dobrym rozwiązaniem są puzzle. Te niedrogie układanki uczą dzieci logicznego myślenia, a także koncentracji. Jeśli tylko w odpowiedni sposób zachęcimy dziecko do prostych układanek to na pewno zainteresuje się ono nimi i z pożytkiem spędzi wiele czasu na próbach ułożenia właściwych wzorów. Na rynku mamy wiele zestawów puzzli ozdobionych motywami z najnowszych bajek, więc dla każdego coś się znajdzie.

Plastelina to kolejny produkt, który możemy kupić za kilka złotych, a zaoferuje on dziecku więcej niż niejedna zabawka kosztująca majątek. Pobudza zmysł dotyku, myślenie abstrakcyjne, sprawność i pomysłowość. Nasza pociecha może tworzyć dziesiątki wzorów, ludzików i wiele innych. Pamiętajmy jedynie, żeby kupować plastelinę atestowaną i bezpieczną dla dzieci. Powinniśmy również nadzorować taką zabawę, aby dziecko przypadkiem nie połknęło fragmentów plasteliny.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *