Navigation Menu+

Nie tylko ciepło matki – dlaczego warto kupić rożek dla noworodka?

Posted on Sie 18, 2019 by in dzieci | 0 comments

Pierwsze tygodnie życia dziecka to czas adaptacji do nowego. Nic zatem dziwnego, że maluch płacze, często jest niespokojny. Brakuje mu ciepła i bezpieczeństwa, które odczuwał w brzuchu mamy. Dlatego też tak ważne jest, aby stworzyć mu warunki jak najbliższe tym, w których czuł się komfortowo. Z pomocą może przyjść rożek dla noworodka, który będzie przypominał maluchowi warunki, w których rozwijał się przez dziewięć miesięcy ciąży.

Na co zwrócić uwagę wybierając otulacz?Wybierając odpowiedni produkt, warto skupić się na tym, aby był przede wszystkim bezpieczny dla dziecka. Najlepszymi będą zatem te uszyte z miękkiej i delikatnej bawełny, która da maluchowi ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrany produkt sprawi, że pociecha będzie powoli przyzwyczajała się do nowej sytuacji. Dzięki niemu coraz bardziej będzie mu ufać.
Przyglądając się budowie produktu, śmiało można stwierdzić, że ten wygląda jak kokon. Odpowiednio otulone dziecko czuje się w nim, jak w brzuchu mamy, dzięki czemu jest on dla niego doskonałym schronieniem.

Zastosowanie rożka dla noworodkaCi, którzy nie są przekonani do zakupu rożka, powinni mieć na uwadze, że kiedy dziecko przestanie go potrzebować jako bezpiecznego azylu, można go wykorzystać w zupełnie inny sposób. Można z niego zrobić kołderkę, którą będziemy okrywać malucha podczas spaceru w chłodniejsze dni. Co więcej, można go również użyć jako podkładu, kiedy maluch leży na łóżku lub podłodze. Dzięki temu będzie mu cieplej, a rodzic może mieć pewność, że nie sturla się na podłogę i nie zrobi sobie krzywdy.
Niektórzy rodzice używają także rożka jako przenośnego łóżka. Dzięki niemu nie muszą podczas krótkich wyjazdów zabierać ze sobą przenośnego łóżeczka. Rożek może także pełnić funkcję dodatkowego materacyka w łóżeczku lub wózku. Jak zatem widać – można go używać przez cały okres niemowlęcy, a co za tym idzie – nie jest to wyrzucenie pieniędzy w przysłowiowe błoto. Szczególnie jeśli wybierze się produkt o dobrym składzie, który nie ulegnie destrukcji po pierwszym praniu.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *