Navigation Menu+

Nie ma dzieciństwa bez kocyka

Posted on kwiecień 20, 2020 by in dzieci | 0 comments

Przyjście na świat po dziewięciu miesiącach to całkiem nowe wyzwanie i to nie tylko dla rodziców, ale także dla samego maluszka. Po opuszczeniu łona matki zmienia się przecież wszystko. I dostęp do światła dziennego, i panująca temperatura. O dobiegających całkiem nowych bodźcach już nie wspominając. Dlatego dobrze jest zrobić wszystko, aby te pierwsze chwile pobytu dziecka na świecie były dla niego jak najbardziej komfortowe.

OTULANIE, CZYLI DAWKA SPOKOJU

Bardzo ważną czynnością, która pozwoli dziecku dobrze się poczuć w nowym otoczeniu, jest otulanie. Dlaczego jest ono tak ważne? Otóż przywołuje w świadomości dziecka wspomnienia z łona matki, gdzie było przecież dosyć ciasno. Otulony maluszek ma więc wrażenie że warunki, w których przybywa, są takie same jak te przed narodzinami. Dzięki temu właśnie dziecko się relaksuje, rozluźnia, a co za tym idzie – szybko pogrąża się w głębokim i spokojnym sen. Do otulania dziecka służą dobrze jest wybrać kocyki i otulacze firmy Cosy Cott. Dlaczego warto postawić właśnie na tę markę? Otóż po pierwsze dlatego, że rzeczy są wykonane z przebadanych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Jest to szczególnie ważne, bo kocyki przylegają podczas otulania do ciała maluszka. Z tego też powodu Cosy Cott zadbało też o to, aby kocyki i otulacze dobrze odprowadzały wilgoć i zapewniały komfort termiczny. Znakomite efekty dają takie materiały jak:

  • muślin (niezwykle miły w dotyku),
  • minky (doskonały na chłodniejsze pory roku czy zimniejsze wieczory),
  • bambus (silne właściwości bakteriobójcze – sprawdza się dla alergików),
  • bawełna.

Oprócz bezpiecznych dla zdrowia materiałów, kocyki i otulacze Cosy Cott charakteryzują się tym, że przy ich produkcji do nadruków zostały użyte przebadane dermatologicznie i toksykologicznie barwniki.

COSY COTT – ESTETYCZNIE I PRAKTYCZNIE

Jak wiadomo, rodzice i najbliższe otoczenie zazwyczaj bardzo się starają, aby rzeczy przeznaczone dla maluszka były, poza tym, że wysokiej jakości, także bardzo estetyczne. Na to na pewno można liczyć w przypadku wszystkich produktów Cosy Cott. Poza tym (co jest niezwykle ważne dla świeżo upieczonych rodziców) kocyki tej firmy bardzo łatwo jest utrzymać w czystości.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *