Navigation Menu+

Najlepsze zabawki 2020 roku

Posted on lt. 8, 2021 by in dzieci | 0 comments

gry planszowe

Dzieci uwielbiają zabawki. Dzięki nim przenoszą się do świata wyobraźni i zwariowanych historii. Podarowane w formie prezentu przynoszą jeszcze więcej radości, dlatego urodziny lub Boże Narodzenie kojarzą się przede wszystkim z otrzymaniem upominku. Z roku na rok zabawki są coraz ciekawsze i nie inaczej było w minionych dwunastu miesiącach. Przyjrzyjmy się egzemplarzom, które cieszyły się największym zainteresowaniem małych klientów.

Dziewczęce fascynacje

Preferencje dziewczynek skierowały się ku lalkom. Zresztą podobny trend sprzedawcy obserwowali w ubiegłych latach. Niekwestionowanym liderem zostały wyroby z serii  Enchantimals marki Mattel. Te nieduże, bo piętnastocentymetrowe figurki zdobyły serca rzeszy dziewcząt. Różnorodność kolorystyczna oraz dołączone do każdej postaci słodkie zwierzątko sprawiły, że rozchodziły się niczym świeże bułeczki. Pojedyncze sztuki można było łączyć w zestawy, tworząc grupy plastikowych przyjaciół. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia domku urozmaicającego zabawę.

Natalia to słodki bobas ubrany w różowe ciuszki. Na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od innych podobnych tematycznie produktów. Jednak w przypadku Natalii „przemycono” wartości edukacyjne. Dodane do lalki akcesoria typu szczoteczka do zębów, kubek i smoczek mają za zadanie nauczyć opiekuna higieny jamy ustnej. Dzięki dbaniu o Natalię dziecko przyswaja nawyki, które powinno wdrożyć do swojej codziennej rutyny.

Na dalszych miejscach najpopularniejszych zabawek znajdujących się w kręgu zainteresowań dziewcząt znalazły się gadżety i kolekcje tematyczne, nawiązujące do filmów i seriali takich jak Motown Magic, Hildy, Carmen Sandiego i kultowego już Harry’ego Pottera. Telewizja wciąż wywiera ogromny wpływ na preferencje najmłodszych, co skrzętnie wykorzystują producenci.

Atrakcje dla chłopców

Chłopcy postanowili, że tak samo, jak ich koleżanki nie będą oryginalni i ponownie, jak to miało miejsce w przeszłości, postawili na atrakcje dobrze znane wcześniejszym pokoleniom. Trzeba jednak przyznać, że zdecydowali się czerpać z dobrodziejstw technologii, gdyż ich zabawki są bardziej zaawansowane niż te, którymi mieli przyjemność bawić się ich poprzednicy. Tym sposobem najchętniej wybierany był X-Rally Overmax. Samochód sterowany został przystosowany do jazdy w wymagającym terenie, a jego zasięg wynosi aż 100 metrów! Atrakcyjny wizualnie pojazd pracuje na jednym ładowaniu przez 30 minut, co daje sporo frajdy młodemu operatorowi.

Pierwsze Hot Wheels swoją premierę miały już dobre kilka lat temu, ale firma Mattel trzyma rękę na pulsie i rozbudowuje ofertę, proponując coraz to nowsze rozwiązania. W 2020 roku uznaniem małych miłośników czterokołowców cieszył się zestaw Hot Wheels Rajdowy Garaż. Konstrukcja nie tylko pozwala rozgrywać emocjonujące wyścigi, ale i umożliwia przechowywanie ponad 30 resoraków. Zestaw spodobał się również rodzicom, bo dzięki niemu zniknął problem porozrzucanych po domu samochodzików.

Dla niej i dla niego

W sklepach przygotowano także produkty dla dzieci bez podziału na płeć. Prym w tej kategorii wiodły gry karciane i planszowe. 5 Sekund Junior, Wsiąść do pociągu czy Monopoly nawiązujące do disneyowskich animacji zajmowały pierwsze miejsca w rankingach. Chętnie sięgano też po klocki LEGO, dopasowane do zainteresowań zarówno chłopców, jak i dziewczynek. 

Dorośli mieli w zeszłym roku niemały problem z wyborem gadżetów, które usatysfakcjonują ich pociechy. Oczywiście na pierwszym miejscu stawiali preferencje swoich latorośli, ale nierzadko kupowali akurat to, co sami w dzieciństwie chcieliby dostać.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *