Navigation Menu+

Lubisz kuchenne wyzwania? Wykorzystaj potencjał kiełbasy!

Posted on kwiecień 2, 2020 by in porady | 0 comments

Jesteś smakoszem kiełbasy? Szukasz inspirujących przepisów? Dobrze trafiłeś! W tym artykule przedstawimy Ci pomysły na szybkie danie z kiełbasą.

Bigos myśliwski

To pyszne danie pachnące śliwkami, grzybami oraz aromatyczną kiełbasą. To przede wszystkim potrawa kulinarna, która najczęściej jest przyrządzana w okresie świat bożego narodzenia. Uważa się, że z każdym dniem potrawa ta jest coraz lepsza. Podaje się do niej świeże pieczywo lub gotowane ziemniaki.

Bigos myśliwski to idealny pomysł na obiad, który przygotowany w większej ilości, może odgrywać rolę obiadu na parę dni. W niektórych regionach w Polsce bigos jest podawany jako dodatek do wigilijnych potraw. W województwie dolnośląskim oraz województwie małopolskim bigos podaje się wraz z rybą.

Grochówka z wkładką

Kto nie słyszał o najpopularniejszym polowym daniu, jakim jest grochówka z popularną wkładką, czyli kiełbasą. Pożywna grochówka to idealna zupa dla mężczyzn, którzy cenią sobie konkretną potrawę zawierającą mięso. Grochówka to bukiet aromatów dzięki połączeniu kapusty, grochu oraz kiełbasy. Warto wspomnieć także o właściwościach rozgrzewających i zdrowotnych dzięki bogatej kompozycji składników.

Leczo

Leczo z kiełbasą jest daniem uniwersalnym, ponieważ bez względu na dostępność poszczególnych warzyw można do niego dodać wszystko. Danie jest bardzo proste w przygotowaniu, ponieważ nie zabiera za wiele czasu. Wystarczy wszystkie składniki dobrze pokroić, a następnie wszystkie razem ugotować. Najważniejszymi składnikami tej potrawy jest kiełbasa, pomidory, papryka, cukinia oraz pieczarki. Leczo należy do dania tzw. jednogarnkowego. Doskonale smakuje ze świeżym pieczywem.

Zapiekanka makaronowa

Danie to jest świetną opcją dla osób, którym zależy na szybkim przygotowaniu potrawy z kiełbasą. Taka zapiekanka zabiera nie więcej niż 20 min w kuchni. Oczywiście do tego czasu należy dodać czas, w którym danie będzie dochodziło w piekarniku. Głównymi składnikami tej potrawy są: pomidory, pieczarki, zielona pietruszka, kiełbasa, śmietana oraz oczywiście makaron.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *