Navigation Menu+

Kocyki dla dzieci – jak wybrać?

Posted on Maj 10, 2019 by in dzieci, porady | 0 comments

Kupno kocyka dla dziecka wydaje się sprawą prostą. Warto jednak pochylić się nad tą kwestią chwilę dłużej. Odpowiednio dobrany do potrzeb naszych i naszego dziecka kocyk posłuży dłużej i będzie się go dużo lepiej użytkowało. Jakim więc zasadami warto kierować się przy wyborze kocyka dla dziecka?

Wysoka jakość materiału – dłuższe życie kocyka dla dziecka

Małe dzieci lubią przytulać się do swojego kocyka, zwłaszcza jeśli jest on milutki i puszysty. Ulubiony kocyk może służyć jako wierny towarzysz drzemek, ale też kompan zabaw. Przy intensywnym użytkowaniu kocyk szybko się brudzi i dla zachowania odpowiedniej higieny oraz nienarażania naszego dziecka na kontakt z nadprogramowymi bakteriami i zarazkami powinien być często prany. Ulubiony kocyk dziecko może też chętnie zabierać ze sobą do przedszkola, wtedy jego częste pranie również jest koniecznością. Warto więc wybrać kocyk dla dziecka, który będzie wykonany nie tylko z przyjemnego w dotyku materiału, ale też odpornego na pranie, który po dużej ilości wizyt w bębnie pralki nie zmieni swojego rozmiaru i nie kosmaci się. Idealnie mogą sprawdzić się tutaj pledy wykonane z bawełny, czy bambusa.

Ładne kolory to nie wszystko

Kiedy kupujemy kocyk, zazwyczaj w pierwszej kolejności kierujemy się jego wizualnymi walorami. Kolorowy kocyk w wesołe zwierzątka lub stonowane pastelowe kolory – to już kwestia gustu. Obecnie mamy olbrzymi wybór wzorów kocyków dla dzieci. Jednak jeszcze większe znaczenie ma to, jak farbowane są dane tkaniny. Wszystkie kocyki dla dzieci powinny posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty, aby były bezpieczne dla naszych maluchów. Wysoka jakość materiału i użytych kolorów sprawia, że kocyk dłużej będzie cieszył oko. Dziecko ze swoim kocykiem może przez długi czas nie chcieć się rozstać. Kocyk może być też uroczą pamiątką po czasach dzieciństwa naszej pociechy. Zachowanie estetycznego wyglądu przez długi czas jest więc równie istotnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie kocyka dla dziecka.

Kocyki dla dzieci dostosowane do pogody

Taki mamy klimat. Ciężko byłoby wskazać jeden uniwersalny kocyk na wszystkie pory roku, jakie występują w naszym kraju. W zimniejszych porach roku dziecko zazwyczaj ubieramy na cebulkę. Kocyki dla dzieci są doskonałym uzupełnieniem takiego stroju.

Jesień i zima

Zimą, kiedy wchodzimy z dzieckiem do sklepu, łatwo odsuniemy kocyk na boki. W chłodniejsze pory roku lepiej sprawdzą się kocyki grubsze i cieplejsze. W takim przypadku warto znów zwrócić uwagę na jakość materiału, z jakiego wykonywane są takie grubsze kocyki dla dzieci. Dodatkowo ocieplane sztuczne materiały mają niestety niską przepuszczalność powietrza i nie oddychają. Taka sytuacja, zwłaszcza dla małego dziecka, które ma delikatną skórę, jest niekorzystna. Warto, więc zwrócić uwagę na miłą i ciepłą tkaninę minky. Nie jest to co prawda materiał naturalny, ale jego nowoczesna budowa eliminuje problem nieprzepuszczalności powietrza przez materiał. Zimą czy jesienią doskonale sprawdzą się tez kocyki wełniane.

Wiosna i lato

Na cieplejsze dni najlepiej wybrać delikatny, oddychający materiał, jak na przykład bawełna. W ciepłe i słoneczne dni warto też pamiętać o tym, żeby kocyk miał jasne kolory i nie przyciągał dodatkowo promieni słonecznych.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *