Navigation Menu+

Jaki kocyk wybrać dla niemowląt?

Posted on Lip 3, 2019 by in dzieci | 0 comments

Wiele matek już w okresie ciąży kupuje kocyki, których nigdy za wiele. Przydadzą się zawsze, niezależnie od pory roku. To praktyczny element wyprawki dziecięcej, ale także piękny gadżet, który staje się często dla pociechy elementem pomagającym zasnąć. Kocyki dla niemowląt są małe, duże, grubsze i cieńsze. Mogą służyć jako kołderka i wykonane są z różnych materiałów. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego typu nakrycia?

Rozmiar i pora roku narodzin dziecka

Znając termin porodu warto odpowiednio rozplanować zakupy. W tym także kocyki dla niemowląt powinny być kupowane względem aktualnych warunków atmosferycznych. Jeśli narodziny będą miały miejsce latem, to świetnie sprawdzą się w takich warunkach muśliny, otulacze czy pieluszki. W przypadku zimy musimy zadbać o grubszy materiał. Co z rozmiarem? Często dla niemowląt to wymiary 75×60 i 75×100. Większe rozmiary 120×120 i 120×150 warto kupić z wyprzedzeniem, ponieważ prędzej czy później przydadzą się. Jednak dla noworodków mogą być niebezpieczne, z nadmiaru materiału dziecko łatwiej może się wyślizgnąć z naszych rąk.

Materiał najważniejszą cechą kocyka

Szczególną uwagę należy zwrócić na materiał, z którego zostały uszyte kocyki dla niemowląt. Warto zadbać, aby był jak najbardziej naturalny. Jeśli jest barwiony, to upewnijmy się, że efekt został wywołany bezpiecznymi farbami czy barwnikami z odpowiednimi certyfikatami. Najpopularniejsze tworzywa, które dostępne są na rynku to bawełna, welur, wełna, a także włókno bambusowe. W tym ostatnim przypadku materiał ten posiada właściwości bakteriobójcze, szybko schnie i jest odporny na wilgoć.

Kolorystyka i wzorzystość

Nie jest to najważniejsze, ale warto nad tym także zastanowić się. Kolorystyka jest na tyle istotna, gdyż w niej utrzymana będzie cała wyprawka. Jeśli myślimy o kolejnym dziecku, to warto postawić na neutralne barwy oraz wzory. Stonowane i delikatne elementy estetyki powinny posłużyć kolejnym potomkom niezależnie od płci.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *