Navigation Menu+

Jak zadbać o prawidłowy sen dziecka?

Posted on marzec 6, 2021 by in dzieci | 0 comments

Jak każdy wie jednym z najważniejszych etapów w pierwszych miesiącach życia dziecka jest sen. Jego odpowiednia jakość oraz możliwość dostosowania do zapotrzebowania sprawia, że nasza pociecha rozwija się w prawidłowy sposób. Jest to bardzo ważne w kontekście kolejnych etapów. Jeżeli jako rodzice nie wiecie jak zadbać o prawidłowy sen dziecka to koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł. Znajdziecie w nim kilka ciekawych porad. 

 

Wybór odpowiedniego łóżeczka dla niemowlaka

 

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest wybór łóżeczka, które nie spełnia podstawowych wymagań. Ma to związek z koniecznością odpowiedniego ułożenia się dziecka podczas snu. Pamiętajmy, że przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto dobrze się zastanowić. Ciekawym rozwiązaniem może być łóżeczko 3w1, które dzięki swoim unikalnym cechom może służyć nam przez wiele lat. Pamiętajmy również, że powinniśmy postawić na odpowiedni materac, który będzie wygodny i nieprzepuszczalny. Niemowlaki bardzo często w nocy budzą się z powodu złego ułożenia ciała. Inwestując w odpowiedni komplet łóżeczka, materaca i wygodnej poduszki dajemy mu komfort niezbędny do odpowiedniego snu. 

 

Jak wybrać materac do łóżeczka 3w1?

 

Wiele osób wspomina, że największą trudnością podczas kompletowania wyprawki było wybór materaca. Pamiętajmy, że przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinniśmy sprawdzić czy będzie on dobrze pasował do modelu łóżeczka jaki wybraliśmy dla naszej pociechy. Kolejną istotną rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest jego nieprzemakalność oraz odpowiednia wentylacja. Materac jest jedną z rzeczy z całej wyprawki, na której nie warto oszczędzać. Ten przedmiot sprawia, że nasze dziecko może bezpiecznie i spokojnie spać w nocy i w ciągu dnia. Jeżeli planujemy zakup łóżeczka 3w1, to koniecznie powinniśmy postawić na odpowiedni materac. Zwróćmy uwagę na to, że zdrowy sen jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój naszego dziecka. 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *