Navigation Menu+

Dziecko w galerii sztuki – czy to dobry pomysł?

Posted on październik 9, 2019 by in dom | 0 comments

Wolne popołudnie lub weekend to doskonały pretekst do rodzinnego spędzania czasu. W tygodniu często wracamy zmęczeni po pracy, dziecko musi przygotować się do kolejnego sprawdzianu, pogoda nie zachęca do wyjścia, przed Wami szereg obowiązków… Wykorzystaj wolny weekend i zabierz swoją pociechę w ciekawe miejsce; jeśli nie byliście nigdy wcześniej w galerii sztuki współczesnej, warto to zmienić.

Sztuka współczesna – nie dla każdego?

Wbrew pozorom nie musisz być miłośnikiem sztuki współczesnej, by spędzić mile czas w galerii. Dzięki możliwościom, jakie daje nam Internet możesz dokładnie przygotować się do tej wycieczki lub wręcz przeciwnie – wybrać się do galerii i spojrzeć na znajdujące się w niej dzieła „świeżym okiem”. Sztuka nowoczesna według niektórych osób w ogóle nie powinna być zaliczana do sztuki. W końcu co to za dzieło, skoro nie wiadomo do końca, o co w nim chodzi? Przypomnij sobie jednak chociażby obrazy Picassa – trudno odmówić im wartości, prawda? Zanim dojdziesz do wniosku, że sztuka współczesna nie jest dla Ciebie, wybierz się na wycieczkę do jednej z galerii i oceń samodzielnie, na ile wystawione w niej dzieła przypadną Ci do gustu.

Od czego zacząć? Możesz odwiedzić najpierw Muzeum Sztuki lub wybrać nieco inną lokalizację, jaką będzie mniej formalna galeria sztuki współczesnej. Warszawa jest pod tym względem uprzywilejowana, ponieważ znajduje się w niej wiele interesujących miejsc, do których możesz wybrać się ze swoją pociechą. W nieco luźniejszej atmosferze łatwiej będzie Wam skupić się na dziełach sztuki. Możecie liczyć także na pomoc pracowników, którzy zapewnią Wam dostęp do niezbędnych informacji. Warto zainteresować się także oprowadzeniem kuratorskim po danej wystawie – aby móc interpretować dzieło sztuki nowoczesnej, niezbędny jest kontekst.

Sztuka i zabawa? Dobre połączenie

Dziecięce spojrzenie na dzieło sztuki potrafi czasami naprawdę mocno zaskoczyć – okazuje się bowiem, że dziecko zwraca uwagę na zupełnie inne szczegóły. Jeśli chcesz, by Twoja pociecha rozwijała swoją wyobraźnię, potrafiła podejść do problemu w mniej standardowy sposób oraz odkrywała świat nie tylko przez pryzmat telewizora lub smartfona – wizyta w galerii sztuki nowoczesnej będzie ciekawym doświadczeniem zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Nie musicie wcale przystawać przy każdym obrazie i w zadumie patrzeć na jego perspektywę; zamiast tego wybierzcie klucz, według którego pogrupujecie dzieła sztuki lub skupcie się na konkretnych detalach.

http://domaukcyjnypanorama.pl/content/18-galeria-sztuki

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *