Navigation Menu+

Dziecko w szpitalu – jak poradzić sobie z tymi trudnymi chwilami?

Posted on Kwi 6, 2017 by in dzieci, problemy | 0 comments

Wizyta w szpitalu, to sytuacja stresująca nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców. Kiedy przekraczamy próg szpitala, nieistotne jest, czy nasza pociecha przybyła do tego miejsca jedynie na zaplanowane wcześniej badania, czy może z powodu poważnej choroby czy wypadku. Jak zatem odnaleźć się w tej sytuacji? Poniżej przedstawimy kilka porad.

Zanim wybierzemy się na oddział, koniecznie musicie przygotować odpowiednie rzeczy, nie tylko dla malucha, ale również dla siebie. Z pewnością bowiem jedno z Was zostanie z pociechą w tym miejscu. W zależności od czasu hospitalizacji, trzeba przygotować odpowiednią ilość piżam i na pewno klapki. Do tego przydadzą się również przybory toaletowe. Doskonałym pomysłem jest zabranie ulubionych zabawek dziecka i książek, które czytamy mu na dobranoc. Te rzeczy z pewnością uprzyjemnią mu czas spędzony w szpitalnym łóżku. Jeżeli do szpitala trafiacie z niemowlakiem, wówczas musicie spakować również pieluchy, mleko (jeżeli dziecko pije mleko zmodyfikowane), kaszki, napoje, słoiczki, itp. podobne rzeczy, z których dziecko korzysta lub jada je w domu.

Chociaż nie jesteśmy fanami tego, aby od maleńkości uczyć dziecka obcowania z urządzeniami elektronicznymi, w tej wyjątkowej sytuacji napiszemy, że w szpitalu przyda się laptop. I to nie tylko dlatego, że będziecie na bieżąco z wiadomościami ze świata (służbową pocztą, mediami społecznościowymi), ale dlatego, że będziecie mogli puścić dziecku bajkę, która zabije nudę. Pamiętaj o tym, aby do szpitala zabrać wszystko, co kojarzy się dziecku z bezpiecznym domem. Dzięki temu maluch będzie się czuł bezpieczniej w szpitalnych wnętrzach, które często bywają surowe i odrażające.

Abyście dobrze poczuli się w szpitalu, dobrze jest już na samym początku rozpoznać, gdzie znajduje się łazienka, kuchnia z lodówką, gdzie będzie można przygotować posiłek dla siebie i dziecka (jeżeli nie jest na ścisłej diecie). Dodatkowo trzeba ze sobą zabrać swój talerzyk i sztućce. Dobrze mieć kawę, cukier i inne napoje.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *