Navigation Menu+

Dobrze kupić dziecięce buty

Posted on wrz. 30, 2019 by in dzieci | 0 comments

Kupno butów dla dziecka teoretycznie wydaje się zadaniem prostym. Tyle, że wcale tak nie jest. Zanim nasze dziecko nie zacznie samodzielnie chodzić nie ma sensu kupować mu butów. Gołymi stopami ono poznaje świat. Jeżeli jednak już stawia pierwsze kroki, to zdecydowanie należy zakupić buty z twardą podeszwą. Dziecko chodzące po twardym podłoży musi mieć odpowiednią amortyzację. Jeżeli chodzi o chodzenie na boso to polecamy trawę czy też piasek.

Na co zwracać uwagę kupując buty? Jednym z ważnych elementów jest zapiętek. Powinien być on sztywny i sięgać ponad kostkę. Dzięki temu uzyskujemy odpowiednią stabilizację a co za tym idzie również prawidłowe ustawienie stopy naszego dziecka. Kolejnym ważnym elementem jest podeszwa. Według specjalistów ze sklepu https://bootstore.pl/ powinna być ona takiej grubości, aby można ją było swobodnie zgiąć w trzech palcach. Zaletą również są szerokie noski, które nie będą uciskać dziecka. Sznurówki lub rzepy muszą ściągać materiał buta na śródstopiu, przy palcach powinien się but rozszerzać. Kolejnym niezmiernie ważnym elementem jest wybór materiału. Musi on być oddychający dzięki czemu nasze dziecko będzie miało pełny komfort i nie będą pociły mu się stopy.

Wielkość ma znaczenieWbrew obiegowym opiniom, przynajmniej jeżeli chodzi o rozmiar buta wielkość ma znaczenie. Dzieci przywiązują się do różnych rzeczy i czasami potrafią chodzić w zbyt małych butach przez dłuższy okres czasu. Według przeprowadzonych badań nawet w butach o dwa rozmiary za małych. Dlatego zanim udamy się na zakupy powinniśmy dokładnie zmierzyć nogę dziecka. Zwłaszcza, że dziecka noga rośnie bardzo szybko. Zalecane jest mierzenie stopy co trzy miesiące. Najprościej to zrobimy odrysowując stopę dziecka na kartce papieru a następnie mierząc od pięty do najdłuższego palca. W drugą stronę też nie należy przesadzać i kupować dziecku zbyt dużych butów, ponieważ to również nie jest dobre dla zdrowia stóp naszych pociech.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *