Navigation Menu+

Jak dobrać dywany do pokoju dziecięcego?

Posted on Wrz 14, 2017 by in dzieci, porady | 0 comments

Rozpoczynając urządzanie pokoju dla malucha często zastanawiamy się, czy powinniśmy zdecydować się na dywan do pokoju dziecięcego. To rozwiązanie ma wiele zalet, choć również kilka wad. Z jednej strony dywany dziecięce sprawiają, że zabawa na podłodze jest bezpieczniejsza oraz wygodniejsza. Z drugiej z kolei – mnogość wzorów i materiałów sprawiają, że powinniśmy z uwagą wczytywać się w informacje o składzie.

Dywan do pokoju dziecięcego to nie tylko element dekoracyjny

Dlatego nie zapominajmy, że dywany dla dzieci powinny być przede wszystkim funkcjonalne i jednocześnie dopasowane do wieku i gustu dziecka, a nie tylko rodziców. W przypadku młodszych dzieci warto odłożyć na bok pomysł o gustownym dywaniku w róże czy ozdobnym plecionym chodniczku. Zamiast tego lepiej stworzyć świetną przestrzeń do zabawy.

Odpowiednie materiały, z których wykonane są dywaniki dziecięce to gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Kiedy już zdecydujemy się na zakup, musimy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim zwróćmy uwagę, czy dziecko nie ma alergii na dany materiał – nie zawsze wełniane dywany dziecięce są najlepszym rozwiązaniem, choć są one najtrwalsze. Dla małych alergików świetnie sprawdzą się dywany z akrylu, w dodatku posiadają szeroki wybór kolorów. Z kolei najodporniejsze na plamy są dywany poliestrowe, jednak ich struktura szybko traci na sprężystości. Poszukiwacze naturalnych materiałów z pewnością docenią kolorowe dywany bawełniane, chętnie wybierane do pokojów niemowląt.

Dobry sklep z dywanami posiada w swojej ofercie specjalne wzory dla dzieci

Skoro dywan ma być także przestrzenią do zabawy, czemu nie zdecydować się na jakąś ciekawą aranżację? Odwiedzając sklep z dywanami możemy przekonać się, jak łatwo odmienić pokój dziecięcy. Odpowiedni nadruk i kształt sprawią, że dziecko będzie rozwijać dodatkowo swoją wyobraźnię poprzez kreatywne zabawy.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *