Navigation Menu+

Czym powinien odznaczać się dobry stoliczek do pokoju dziecięcego?

Posted on sierpień 31, 2020 by in dom | 0 comments

Pokój dziecięcy, choć nie tak często użytkowany co salon, w dalszym ciągu jest pomieszczeniem, wymagającym od nas dokładnego doboru wykorzystywanych w nim mebli. Nasza pociecha potrzebuje bowiem wygodnego miejsca do zabawy i odpoczynku, w którym będzie w stanie poczuć się dobrze i bezpiecznie. Oprócz estetycznego łóżeczka oraz szafek na ubrania i zabawki, powinniśmy też pamiętać o zakupie stolika oraz krzesełek. Przykładem jest tu chociażby specjalistyczny zestaw, w skład którego wchodzi biały stolik + 2 krzesełka Joy, oferowany przez wieloletnią markę mebli dziecięcych Klupś. Nie powinniśmy bowiem zapominać, że meble dla najmłodszych powinny odznaczać się istotnymi cechami, wykraczającymi ponad zwykłe walory estetyczne. Oto, na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań elementów wyposażenia pokoju dziecięcego.

Bezpieczeństwo mebli

Ponieważ stolik dziecięcy jest meblem, z którego nasza pociecha będzie korzystać bardzo często, powinniśmy sprawdzić dokładnie, czy produkt spełnia odpowiednie normy. Niezwykle istotna jest tu farba, której użyto do pomalowania stolika. Bezpiecznym rozwiązaniem są tu farby naturalne, pozbawione toksycznych substancji, mogących zagrozić zdrowiu i życiu malucha. Wspomniany na wstępie zestaw biały stolik + 2 krzesełka Joy należy właśnie do takich bezpiecznych opcji. Unikajmy również kupowania tanich mebelków z tworzyw sztucznych, kuszących wymyślnymi designami. Ich żywotność jest bowiem stosunkowo krótka, zaś niestandardowe wykonanie może dość szybko znudzić się dziecku. Meble renomowanych marek, takich jak polski Klupś, wytwarzane są z trwałych, niedrogich materiałów, na przykład polskich dębów oraz sosen.

Praktyczność mebli

Poszukując solidnego stoliczka dziecięcego, możemy zwiększyć jego ogólną przydatność, wybierając nowoczesny mebel, okraszony praktycznymi dodatkami. Dla przykładu, kupując zestaw biały stolik + 2 krzesełka Joy, możemy zapewnić naszemu dziecku wygodny stoliczek ze zintegrowaną półką oraz kółkami. Dodatki te sprawiają, że mebel sprzyja zabawie oraz nauce pisania, pozostając jednocześnie estetycznym oraz bezpiecznym dla dziecka. Skandynawski styl oraz wymiary, dopasowane do korzystających z nich maluchów, czynią stoliki te znakomitym prezentem dla naszej pociechy.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *