Navigation Menu+

Bezpieczne, wygodne i mobilne

Posted on grudzień 21, 2020 by in dzieci | 0 comments

Łóżeczko dla dziecka to nie tylko mebel do spania i wypoczynku, to także miejsce dziecięcych zabaw. Dlatego wybór odpowiedniego łóżeczka, to niełatwe zadanie.

Wybór łóżeczka dla dziecka zależy od kilku czynników. Kluczowym parametrem jest oczywiście wiek malucha. Inne potrzeby ma przecież niemowlę, a inne dziecko w wieku przedszkolnym.

Dla najmłodszych

Łóżko dla niemowlęcia to zwykle szereg udogodnień zapewniających z jednej strony bezpieczeństwo maluchowi, z drugiej – wygodę dla rodziców. Wciąż najpopularniejszym wyborem jest łóżeczko drewniane z regulacją. Kupując taki mebel, warto sprawdzić, czy jest wyposażony w regulację wysokości, ponieważ początkowo maluch powinien leżeć wyżej, zbiegiem czasu i nabywania umiejętności siedzenia oraz chodzenia materac można obniżać, żeby dziecko samo nie wychodziło. Praktyczny, zwłaszcza dla rodziców niemowlaka, jest przewijak, który można odczepiać i doczepiać. Ułatwia on przebieranie, głównie nocą dzięki czemu nie rozbudza się przesadnie malucha. Bardziej rozbudowane modele posiadają jeszcze szuflady lub wbudowaną komodę na drobiazgi. Dobrze, jeśli łóżeczko ma ruchome szczebelki. Jest to bardzo praktyczne dla mam karmiących, wystarczy, bo bok łóżeczka można zsunąć. Częstym wyborem jest też kołyska, w której łatwiej kołysać dziecko do snu. Badania potwierdzają, że jest to najzdrowszy ruch dla niemowląt, zbliżony do naturalnego, stymulujący ich mózg. Jednocześnie kołysanie w ten sposób wymaga mniej wysiłku ze strony rodziców.

Łóżeczko dziecięce na kółkach

Dobre łóżeczko powinno być także mobilne. Łóżeczko dziecięce na kółkach to jedno z najpopularniejszych i najpraktyczniejszych rozwiązań. bardzo dobry pomysł, Zwłaszcza na pierwsze miesiące życia. Niezależnie od tego, czy będzie to łóżeczko standardowe, czy kołyska, można zadbać o to, by miało kółka. Kółka ułatwiają manewrowanie meblem i zapewnienie maluchowi spokojnego, bezpiecznego kąta na wszystkie drzemki. Niezależnie od tego, jakie łóżeczko dla naszej pociechy ostatecznie wybierzemy, najważniejsze, by było ono bezpieczne. Przed zakupem konieczne jest sprawdzenie certyfikatów oraz atestów, zgodnych z normami unijnymi. Ważny jest także jakość materiału z jakiego mebel został wykonany oraz jego stabilność. Konstrukcja łóżeczka powinna wytrzymać intensywne podskakiwanie, nacisk na szczebelki oraz barierki.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *