Navigation Menu+

Atrakcje w aquaparku

Posted on Lut 27, 2017 by in dzieci, pasje | 0 comments

Jak uszczęśliwić swoje dziecko w upalny dzień? Zabrać je do aquaparku! W nowoczesnych parkach wodnych zapewnia się atrakcje odwiedzającym w każdym wieku, ale większość rozwiązań jest wprowadzana ze względu na dzieci.

Sztuczna fala
W płytkim basenie – w najgłębszym miejscu jest zazwyczaj 1,5 metra głębokości – co pewien czas wytwarzany jest silny prąd wodny, dzięki czemu powstają fale. Można się na nich unosić, poddawać się ich wpływom i bujać w wodzie. Albo płynąć z falą, uważając jednak przy tym, by się nie zachłysnąć wodą.

Jacuzzi
Bąbelki przyjemnie pomasują nasze ciało, gdy będziemy siedzieć w płytkiej wannie. Możemy się wówczas zrelaksować i odprężyć. Jest to dobre rozwiązanie dla malutkich dzieci, które chcemy powoli oswajać z wodą.

Brodziki
Również przeznaczone są dla młodszych pociech. Maluchy mogą taplać się w płytkiej wodzie, moczyć rączki i nóżki oraz ochlapywać rodziców. Bawią się w pełni bezpiecznie, cały czas czując pod stopami dno baseniku.

Zjeżdżalnie
Mniejsze bądź większe, strome albo łagodne, z serpentynami lub proste – każdy znajdzie coś dla siebie. Najpierw trzeba się delikatnie zsunąć z miejsca startowego, poddać grawitacji, by po chwili wylądować z pluskiem w basenie. Potem szybko się otrząsnąć i usunąć na bok, aby nie uderzył w nas następny zjeżdżający.

Sztuczna rzeka
Tu z kolei dość silny prąd wodny kieruje nas w wąskim korytarzu. Unoszeni na wodzie, pokonujemy kolejne zakręty albo okrążamy niewielką wysepkę. Atrakcja polecana starszym dzieciom, powyżej 7. roku życia. Zalecane jest korzystanie pod opieką osoby dorosłej.

Jaskinia
Wąskim tunelem dostajemy się do wnętrza groty, której ściany rozbłyskują tajemniczym światłem. Przez chwilę czujemy się jak odkrywcy. Potem możemy usiąść na jednym ze stopni i zanurzyć się w rozmyślaniach.

Sztuczne wodospady
Tu możemy przejść przez taflę wody, a potem się za nią ukryć. Jeśli wystawimy przed siebie rękę, poczujemy przyjemny ciężar spływającej kaskadami wody.

Warto z pociechą udać się do aquaparku i samemu poczuć się trochę jak dziecko. Wspólna zabawa na pewno będzie dla wszystkich wspaniałym wspomnieniem.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *